Sportowy Vulcan

FORUM POLITYCZNO-ŚWIATOPOGLĄDOWEDostęp do logowania dla starszych przeglądarek: zaloguj

Aktualna intensywność nasłuchu: 1

ad: wybory w kopercie (#782042)

Furyspacjent z bullem( 20-04-09 15:44:26 #19 )

ad: wybory w kopercie (#782088 / #18)

Yyy, co mają wspólnego zwiększenie limitu osób na mszy (żeby było jasne: jestem za całkowitym zamknięciem świątyń na czas walki z pandemią) i głosowanie nad projektem tej ustawy?

Jasne, że to nie jest dobry moment, ale zdaje się, że Sejm nie ma innego wyjścia - cytuję za "Wysokie obcasy":

Projekt Kai Godek został złożony w Sejmie w listopadzie 2017 r., w styczniu następnego roku przeszedł do prac w komisji i w niej utknął ? PiS nie chciał ruszać gorącego kartofla, który, jak się zdążył przekonać, wywoływał masowe protesty Polek i Polaków. Obywatelskie projekty nie podlegają jednak tzw. zasadzie dyskontynuacji: jeśli nie zakończono nad nimi pracy w danej kadencji, przechodzą automatycznie do następnej. I mają określony kalendarz: pierwsze czytanie musi się odbyć w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu. W tej kadencji był to 12 listopada, czyli Sejm ma czas do 12 maja.


pacjent z bullemFurys( 20-04-09 15:20:51 #18 )

ad: wybory w kopercie (#782072 / #15)

Dodajmy też, że jest czystym przypadkiem, że kiedy przed Wielkanocą okazało się, że do we mszy może uczestniczyć jednak nie pięć osób lecz pięćdziesiąt, pod obrady Sejmu wraca projekt Kai Godek całkowitego zakazu aborcji, którego przeciwnicy mają ręce związane, bo nie ma jak zorganizować kolejnej edycji czarnego protestu. Wszystko zgodnie z regułami demokratycznej gry, c'nie?


pacjent z bullemFurys( 20-04-09 08:50:51 #17 )

ad: wybory w kopercie (#782073 / #16)

Odpowiem krótko, zbiorczo. Nie będziemy świadkami szwindla, który można by opisywać w takich przymiotnikach. Wprost przeciwnie, ten szwindel jest chamski, ordynarny i prostacki w tak wielkim stopniu, że jest wręcz uosobieniem stylu sprawowania władzy przez PiS. Sposób, w jaki PiS forsuje te wybory, narusza tak wiele pisanych i niepisanych zasad demokratycznego procesu wyborczego, że aż trudno je wymienić, pierwsze z brzegu: forsowanie co najmniej wątpliwych zmian prawnych, bo "wybory muszą się odbyć w konstytucyjnym terminie" przy jednoczesnym lekceważeniu konstytucyjnego narzędzia, jakim jest możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego, brak możliwości prowadzenia prawdziwej kampanii wyborczej przez kontrkandydatów vs potencjał, jaki urzędującemu prezydentowi daje wsparcie aparatu państwowego. Jak w takich warunkach wyobrażasz sobie kontrolę społeczną nad wyborami? Składanie i rozpatrywane ewentualnych protestów wyborczych? To farsa a nie demokratyczne wybory.

A różnica między Polską a Szwajcarią? Sam wskazujesz zasadniczą: robią to od lat. Mają opracowane metody i procedury, wyborcy są obeznani z procesem. Jeśli trzeba Ci tłumaczyć, jak to się różni od tego, co teraz, na łapu-capu, bez dokładnego przemyślenia, przygotowania, przećwiczenia, w nocnych głosowaniach pod dyktando jednego człowieka, próbuje się robić w Polsce - cóż, znajdź kogoś innego, bo mnie ręce opadają i niech Ci ta osoba też przy okazji wytłumaczy, dlaczego trzeba myć ręce po skorzystaniu z kibla, albo dlaczego nie można furmanką jechać po autostradzie.


Furyspacjent z bullem( 20-04-09 00:59:39 #16 )

ad: wybory w kopercie (#782068 / #13)

I jeszcze poproszę o wskazanie różnic między wykorzystywanym od lat modelem głosowania korespondencyjnego w Szwajcarii i proponowanym modelem polskim z wyjaśnieniem, dlaczego tam nie fałszują wyborów, a u nas miałby być armageddon. Argumenty o etycznej wyższości Helwetów nad Polakami możesz sobie od razu darować.

Zwracam uwagę, że na kupczenie głosami i inne fałszerstwa zainteresowani mają w Szwajcarii aż dwa miesiące, a nie zaledwie tydzień, jak ma być w Polsce.


Furyspacjent z bullem( 20-04-09 00:52:31 #15 )

ad: wybory w kopercie (#782068 / #13)

Próbujesz mnie razem z Tommym przekonać, że oto jesteśmy świadkami (i wkrótce ofiarami) jakiegoś nieziemsko gigantycznego, wyrafinowanie skomplikowanego, szatańsko przebiegłego wyborczego szwindlu, którego nie powstydziłby się najpodlejszy z arcyzłoczyńców rodem z najlepszych komiksów o superbohaterach.

Tymczasem PiS z Kaczorem na czele chcą zwyczajnie doprowadzić do wyborów, żeby mieć to już za sobą, bo Adrian ani za kwartał, ani za pół roku nie będzie miał dość groźnego kontrkandydata, żeby drugą kadencję przegrać. Za dobrze partia rządząca to od lat rozgrywa, żeby niezorganizowana, spóźniona z wszelkimi działaniami i popełniająca fatalne błędy opozycja mogła im realnie zaszkodzić. Teraz mądrze rozgrywają tarczę antykryzysową, stopniowo zwiększając jej zakres, aby tuż przed wyborami wszyscy już ich kochali - i widać, że zaczyna przynosić to efekty (patrz: link). Czy podoba mi się wplatanie walki z koronawirusem w kampanię? Oczywiście nie, ale to polityka, tu nie ma miejsca na mientką grę, jeśli chce się wygrywać i rządzić.

Nie spodziewam się wałków w czasie głosowania, bo PiS tego nie potrzebuje i nie o to im chodzi, gdy forsują pomysł głosowania korespondencyjnego - Adrianowi takie fałszerstwa i nieprawidłowości mogą wręcz zaszkodzić, jeśliby przypadkiem doszło do drugiej rundy. Jeśli nie będą przekonani o wygranej teraz, po prostu odpuszczą i zrealizują plan B, którego scenariusz pewnie już mają napisany i na bieżąco go aktualizują, żeby wygrać jesienią albo za rok czy dwa.


Furyspacjent z bullem( 20-04-09 00:33:06 #14 )

ad: wybory w kopercie (#782068 / #13)

Test


pacjent z bullemFurys( 20-04-08 18:07:46 #13 )

ad: wybory w kopercie (#782067 / #12)

Posłuchaj od początku - że łatwo o nieprawidłowości i fałszerstwa, o kupowanie głosów, o to, że nie ma kontroli nad dystrybucją pakietów i transportem oddanych głosów do urn.

Bronisz przegranej sprawy. Te wybory nie powinny się odbyć. Mozesz oczywiście oddalać poszczególne zastrzeżenia przy pomocy argumentu "może nie będzie tak źle". Może pakiety nie poginą, może nikt nie będzie majstrował przy danych osób głosujących, może się da zrobić taką fajną skrzynkę do transportu głosów. (Jasne, na pewno się da. Ogłosić przetarg, opracować konstrukcję, wyprodukować i rozprowadzić kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy, w kraju na poły sparaliżowanym pandemią. Na pewno się uda a jak się nie uda, to w nocy z ósmego na dziewiąty w Orlenie zwiążą dyktę sznurkiem i też wystarczy.) Ale fakt jest taki, że to co widzimy, to próba nadania pozoru legalności bandyckiej akcji na rympał, w celu utrzymania władzy za wszelką cenę, zanim będzie za późno.
Nie ogarniam, jak możesz udawać, że tego nie widzisz. Mnie by było wstyd.


Furyspacjent z bullem( 20-04-08 17:17:58 #12 )

ad: wybory w kopercie (#782066 / #11)

Że potrwa to wiele dni? Że zabraknie uroczystego charakteru? Że wybory nie będą bezpośrednie? Proszę cię, nie posiłkujmy się durnymi argumentami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. I nie cytujmy politycznych oszołomów na tej liście.


pacjent z bullemFurys( 20-04-08 16:13:57 #11 )

ad: wybory w kopercie (#782065 / #10)

Jeśli ja Cię nie przekonuję, to może Krycha? Krycha zasiada w Trybunale Konstytucyjnym, na pewno wie co mówi.


Furyspacjent z bullem( 20-04-08 16:04:07 #10 )

ad: wybory w kopercie (#782064 / #9)

Choćby z logicznego powodu - Adrian ma taką przewagę nad konkurentami, że jeśli nic się dramatycznie nie spieprzy, to wygrywa wybory w cuglach i to w pierwszej turze. Oszustwa wyborcze mogą tylko schrzanić robotę na finiszu.

Równie dobrze można z góry zakładać, że naruszenia procedur dochodzą (masowo, czyli w sposób realnie wpływający na wynik) podczas zwykłych wyborów, zwłaszcza że podczas tradycyjnych wyborów jest to niewiele trudniejsze.


pacjent z bullemFurys( 20-04-08 15:58:24 #9 )

ad: wybory w kopercie (#782063 / #8)

Dlaczego miałbym zakładać, że nie dojdzie do naruszenia procedury?


Furyspacjent z bullem( 20-04-08 15:42:51 #8 )

ad: wybory w kopercie (#782062 / #7)

Jak? W którym momencie?


pacjent z bullemFurys( 20-04-08 15:32:23 #7 )

ad: wybory w kopercie (#782061 / #6)

No i będzie można się dowiedzieć, na kogo głosowałeś.


Furyspacjent z bullem( 20-04-08 15:11:53 #6 )

ad: wybory w kopercie (#782059 / #5)

Koperta z Twoim głosem będzie, owszem, zaklejona, ale także będzie włożona do innej koperty, zawierającej m.in. dane potwierdzające tożsamość głosującego.

No i?


pacjent z bullemFurys( 20-04-08 15:10:12 #5 )

ad: wybory w kopercie (#782058 / #4)

Koperta z Twoim głosem będzie, owszem, zaklejona, ale także będzie włożona do innej koperty, zawierającej m.in. dane potwierdzające tożsamość głosującego.


FurysTommy( 20-04-08 15:00:09 #4 )

ad: wybory w kopercie (#782055 / #2)

Nasze decyzje wyborcze będą znane władzy, dlatego, że do karty wyborczej musimy dołączyć nasze dane osobowe.
Powiedz to Szwajcarom, którzy tak właśnie głosują od lat.

Nikt się nie dowie, jak głosowałeś, ponieważ karta do głosowania będzie w osobnej kopercie, którą ty sam zakleisz i która bez otwierania będzie wrzucona do urny.

Zestaw do głosowania korespondencyjnego składa się z:
- koperty zwrotnej
- karty do głosowania
- koperty na kartę do głosowania
- oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu
- instrukcji do głosowania


melo( 20-04-08 12:20:00 #3 )

To prawda, są do tego zdolni. Dziadek zrobił z tego państwa prywatny folwark, a że lubi rodeo i teraz zrobi rodeo całemu społeczeństwu.


TommyFurys( 20-04-08 11:59:56 #2 )

ad: wybory w kopercie (#782052 / #1)

Więc nie rozumiesz, co napisałeś. Nasze decyzje wyborcze będą znane władzy, dlatego, że do karty wyborczej musimy dołączyć nasze dane osobowe. To złamanie kluczowej zasady tajności wyborów.

Jutro ogłoszą przedłużenie restrykcji, zapewne do 3 maja. Już od pewnego czasu znienacka zmienił się przekaz: szczytu nie ma na święta ale "w maju". To oczywiste manipulacje danymi: skoro dziennie wykonuje się w całym kraju tak małą liczbę testów, jak można mieć wiarygodne dane? Podadzą to, co im pasuje. Wzrasta, więc siedźcie w domach. Na początku maja się okaże, że olaboga, nie wzrasta: można głosować.
Senat przetrzyma ustawę do ok. 7 maja, więc termin wyborów kopertowych przesuną na 17 maja. Ale restrycje zniosą ok 3 maja: zatem do tego czasu nie ma szans na jakąkolwiek kampamię wyborczą. I o to chodzi: ma wygrać Duda.

Potem, zależnioe od potrzeb, będą podawać takie dane, jakie im będą na rękę. Brawo Furys, dokonujesz dobrych wyborów politycznych.


FurysTommy( 20-04-07 10:08:05 #1 )

ad: wybory w kopercie (#782048 / #0)

Nie odwracaj kota ogonem - zwyczajnie dałeś dupy, wpadając w histeryczny ton w oparciu o przeterminowany artykuł, ot co.


TommyFurys( 20-04-07 09:18:43 #0 )

ad: wybory w kopercie (#782042)

Przy zachowaniu wszelkich rygorów... To zdanie klucz.
Rozumiesz co napisałeś? I teraz odnieś to do PIS.

administrator Strona działa w oparciu o skrypty udostępnione przez sportowy.wroclaw.pl liczba odwiedzin: 6737840
W myśl Prawa telekomunikacyjnego (Dz.U. z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, iż w celu ułatwienia dostępu użytkowników do serwisu, wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, proszę wyłączyć obsługę cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. >> więcej informacji o plikach cookies